Partnerzy serwisu:

Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce

Witold Urbanowicz 19.07.2017

Warszawa: ZTM ponownie zabiera się za węzeł na Białołęce
fot. Martyn Janduła
ZTM w Warszawie ogłosił nowy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. To pierwszy etap w stronę realizacji węzła Winnica, umożliwiającego wygodne przesiadki między autobusami i tramwajami.
Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, gdyż obie złożone w postępowaniu oferty przekraczały budżet ZTM-u. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na inwestycję kwotę 713,4 tys. zł brutto, podczas gdy najtańsza oferta opiewała na kwotę 1,1439 mln zł brutto.

Teraz ZTM ogłosił nowe postępowanie. Przedmiotem przetargu jest ponownie opracowanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. Zadaniem wykonawcy będzie sporządzenie inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonanie badań geologiczno-inżynieryjnych, opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, uzyskanie zgód i pozwoleń, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Projektowane skrzyżowanie ulic Światowida i Modlińskiej ma znaleźć się między istniejącymi skrzyżowaniami ulicy Modlińskiej z ulicą Prząśniczek oraz ulicy Modlińskiej z ulicą Winorośli. W przyszłości przy skrzyżowaniu ma znaleźć się węzeł przesiadkowy z dociągniętą linią tramwajową. Tramwaje mają dojechać w ten rejon pod koniec 2019 r. W początkowej fazie odcinek ten będzie się kończyć jednak rozjazdem – pętla miałaby zostać oddana do użytku w 2021 r., a cały węzeł z parkingiem przesiadkowym w 2023 r.

Termin składania ofert mija 28 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony