Partnerzy serwisu:

Warszawa znosi wydzielone strefy w pojazdach

Witold Urbanowicz 01.06.2021

Warszawa znosi wydzielone strefy w pojazdach
fot. WU
Kolejne miasta decydują się na zniesienie stref buforowych przy pierwszych drzwiach przy pierwszych drzwiach, wprowadzonych na początku epidemii koronawirusa. Na taki krok po Wrocławiu decyduje się ostatecznie także Warszawa – tutaj strefy spotkać można było w autobusach, tramwajach oraz pociągach SKM.
Najczęściej obejmują one pierwsze drzwi oraz siedzenia w pojeździe. Wydzielone strefy przy kabinach motorniczych i kierowców wprowadzono powszechne w zeszłym roku w I fazie epidemii koronwirusa, głównie po to, by rozwiać obawy prowadzących o własne zdrowie – pomimo tego, że w większości pojazdów kabiny i tak są wydzielone.

Spadająca liczba zakażeń oraz upowszechnienie się szczepień rodzą pytania o dalszy sens utrzymywania stref buforowych. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, zrezygnował z nich właśnie Wrocław. Teraz dołącza Warszawa.

– Od poniedziałku 7 czerwca nie będzie stref buforowych w pojazdach warszawskiego transportu publicznego, przy czym operatorzy mogą rozpocząć prace (usuwanie taśm, naklejek, czyszczenie itd.) od soboty 5 czerwca. Powodem zmiany jest sytuacja epidemiczna – mała liczba zakażeń (wg danych MZ w woj. mazowieckim 56 w ostatniej dobie) oraz wzrastająca liczba wykonanych szczepień – wyjaśnia Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. Dostępne będą siedzenia z przodu pojazdu, otwierane będą też ponownie pierwsze drzwi.

W dalszym ciągu funkcjonują – w dużej mierze wirtualne – limity pasażerów. Pojazdy mogą przewozić tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności pojazdu..
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport