Partnerzy serwisu:

Warszawa: Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli

Redakcja 20.03.2020

Warszawa: Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli
fot. UM Warszawa
W najbliższych dniach są wprowadzone zostaną m.in. zmiany na ul. Górczewskiej na Bemowie i Woli. W weekend, 20-23 marca, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Konarskiego. Z kolei dzisiaj, 20 marca, warszawscy drogowcy otworzyli skrzyżowanie Górczewskiej z Płocką i rozpoczęli kolejny etap swoich prac.
Wykonawca II linii metra na Bemowie planuje w najbliższy weekend wprowadzić zmiany na ul. Górczewskiej w rejonie budowanej wentylatorni przy ul. Konarskiego. Obecnie ruch w tym miejscu odbywa się jezdnią południową. Teraz budowniczowie metra przełożą go na jezdnię północną. Operacja ta została podzielona na dwa etapy. Najpierw, w piątek, 20 marca ok. godz. 22.00 na północną jezdnię zostanie skierowany ruch samochodów w kierunku Bemowa. W tym etapie zlikwidowane zostaną także dwa przejazdy rowerowe – po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Konarskiego oraz pomiędzy placem budowy a wiaduktem nad torami kolejowymi. Ruch rowerów będzie odbywał się ciągiem pieszo-rowerowym po północnej stronie ul. Górczewskiej.

Następnie, w niedzielę, 22 marca, ok. godz. 14.00 na północną jezdnię zostanie przerzucony także ruch w kierunku centrum handlowego. W ten sposób kierowcy podróżujący w obydwu kierunkach będą korzystali już z tymczasowej jezdni wybudowanej po północnej stronie placu budowy.

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich kończą prace na skrzyżowaniu ulic Płockiej i Górczewskiej. W piątek, 20 marca, skrzyżowanie zostało przywrócone dla ruchu, a prace przenoszą się na południową jezdnię ul. Górczewskiej. Jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku centrum, zostanie zamknięta na odcinku od ul. Płockiej do Młynarskiej. Na jezdni północnej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy, przy czym skręcić z ul. Płockiej w Górczewską w stronę centrum będą mogły wyłącznie autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego, pojazdy MTON, taxi i służb miejskich. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez ograniczeń. Objazd w kierunku centrum dla kierowców indywidualnych będzie prowadził ul. Płocką do Żytniej lub Młynarskiej albo ul. Płocką do Wolskiej.

Na trasy podstawowe wracają autobusy linii: 102, 103 i 136 oraz nocnych N45 i N95. Zlikwidowana zostanie linia zastępcza Z-2. Natomiast autobusy linii 520 pojadą objazdem ulicami: al. Solidarności – Wolska – Płocka – jezdnia północna ul. Górczewskiej.

W kolejnym etapie prac plac budowy obejmie jezdnię północną kierunku Bemowa. Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Wiosną Górczewska zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się z trasą wzdłuż ul. Leszno.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony