Partnerzy serwisu:

Warszawa zapowiada rozmowy z PKP PLK ws. miejskich inwestycji i Trasy Tysiąclecia

Witold Urbanowicz 27.11.2020

Warszawa zapowiada rozmowy z PKP PLK ws. miejskich inwestycji i Trasy Tysiąclecia
Fot. ukosne.um.warszawa.pl
Warszawscy społecznicy i PKP PLK zarzucają Warszawie brak woli współpracy ws. przebudowy linii średnicowej, która jest szansą na zrealizowanie wielu inwestycji miejskich, ułatwiających poruszanie się po stolicy. Pisma kolejarzy ws. uzgodnień projektowych od miesięcy pozostają bez odpowiedzi. Wywołane do tablicy miasto teraz deklaruje: na najbliższej sesji rady miasta zostaną zabezpieczone dodatkowe środki w wieloletniej prognozie finansowej, co pozwoli podpisać porozumienie ws. projektowania Trasy Tysiąclecia w rejonie Dw. Wschodniego.
Jak pisaliśmy, społecznicy oskarżyli stołeczny ratusz o brak współpracy ze spółką PKP PLK, która przygotowuje remont linii średnicowej, co może zaprzepaścić szanse na pozytywne zmiany w mieście. Chodzi m. in. o budowę tunelu pod torami stacji Warszawa Wschodnia w ciągu planowanej Trasy Tysiąclecia między Pragą-Północ i Pragą Południe. Zdaniem społeczników, pisma PKP PLK wysłane do Biura Mobilności i Transportu oraz do wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego przez ponad rok pozostawały bez odpowiedzi.

Brak współpracy ze strony miasta już niejednokrotnie podkreślali przedstawiciele PKP PLK. Zarządca infrastruktury kolejowej od początku zeszłego roku nie otrzymał żadnej odpowiedzi ws. uwzględnienia w dokumentacji projektowej obiektu pod przyszłą ulicę Tysiąclecia, połączenia łącznika dla pieszych ze stacją metra Centrum oraz nowej geometrii układu drogowego Al. Jerozolimskich.

Do zastrzeżeń tych odniosło się już miasto. – Warszawa podpisze porozumienie z PKP PLK ws. projektowania Trasy Tysiąclecia. Na sesji składamy wniosek o zabezpieczenie środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej, wtedy możemy dopiero podpisać dokument. Trudno o komentarz, dlaczego niektórzy twierdzą, że miasto nie podjęło tematu – komentuje Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta.

Wniosek o zabezpieczenie środków ma zostać złożony na najbliższej grudniowej sesji rady Warszawy. „Miasto już od dłuższego czasu prowadziło analizę finansową, ale ze względu na sytuację epidemiczną trwało to trochę dłużej. Odpowiedzialna polityka finansowa sprawia, że każdy wydatek musi być dogłębnie przemyślany” – informuje Ratusz.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony