Partnerzy serwisu:

Warszawa: Za sześć miesięcy pasy w rejonie ronda Dmowskiego. Jest umowa

Witold Urbanowicz 21.07.2021

Warszawa: Za sześć miesięcy pasy w rejonie ronda Dmowskiego. Jest umowa
mat. UM Warszawa
ZDM Warszawa podpisał umowę na wykonanie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych w rejonie ronda Dmowskiego. ¬– Już za sześć miesięcy rondo będzie wyglądało inaczej. Bardzo się z tego cieszę, to część przemiany, jaką właśnie zaczynamy w samym centrum miasta. Rondo Dmowskiego będzie jednym z przykładów jak łatwiej się poruszać i jak udostępniamy centrum Warszawy wszystkim warszawiankom i warszawiakom – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Zapowiedź wytyczenia pasów przy rondzie Dmowskiego pojawiła się już w 2014 r. Sprawa przez długi czas była jednak odwlekana z uwagi na niekończące się uzgodnienia. Teraz jednak nadszedł koniec tej epopei. – Budujemy nowe centrum Warszawy. Zapowiadaliśmy, że rondo Dmowskiego zostanie przebudowane, że będą specjalne przejścia naziemne. Wreszcie została podpisana umowa. Już za sześć miesięcy rondo będzie wyglądało inaczej. Te wszystkie utrudnienia dla matek z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, dla rowerzystów zostaną usunięte. Będzie można po prostu przejść po zwykłym przejściu drogowym. Przystanki tramwajowe zostaną do tego dostosowane. Będą przejazdy rowerowe, zasadzimy mnóstwo roślin – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Ze względów technicznych, w tym lokalizacji wyjść z przejścia podziemnego, wytyczenie pasów przy samym rondzie nie jest możliwe. Przejścia dla pieszych powstaną na wysokości ulic Poznańskiej, Nowogrodzkiej, Parkingowej i Widok – po zewnętrznej stronie przystanków tramwajowych. Na trzech przejściach – z wyjątkiem Parkingowej – zostaną wytyczone też przejazdy rowerowe. Nowe przejścia będą zabezpieczone sygnalizacją świetlną. Przystanki tramwajowe zostaną poszerzone, wprowadzone zostanie dużo nowej zieleni. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj. Roboty wykona Balzola Polska za nieco ponad 11 mln zł.

Wytyczenie pasów w rejonie ronda Dmowskiego to wstęp do większych zmian. Docelowo, w ramach modernizacji linii średnicowej, rondo ma zniknąć, a Aleje Jerozolimskie zostaną zawężone. Wtedy też pasy zostaną wytyczone bezpośrednio przy tarczy skrzyżowania Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony