Partnerzy serwisu:

Warszawa z umową na kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę

Jakub Rösler 23.11.2021

Warszawa z umową na kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę
mat. UM Warszawa
Dzisiaj podpisano umowę na budowę kładki pieszo-rowerowej na warszawską Pragę. Inwestycję za ponad 120 milionów złotych zrealizuje firma Budimex. Wykonawca będzie miał na jej budowę trochę ponad dwa lata. Będzie to pierwsza warszawska przeprawa przez Wisłę, która będzie dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów.
Temat warszawskiej kładki pieszo-rowerowej, która ma powstać w osi Karowej i Okrzei ciągnął się od wielu lat. Dzisiaj poczyniono duży krok w kierunku jej realizacji. Mianowicie została w końcu podpisana umowa z wykonawcą na jej realizację. Przetarg wygrała firma Budimex, a podpisanie umowy było możliwe już teraz, ponieważ w postępowaniu nie wpłynęły żadne odwołania.

Kładka ma mieć ponad 450 metrów długości i powstanie w osi ulic Karowej i Okrzei. Będzie pierwszym warszawskim mostem pieszo-rowerowym, który połączy dwa brzegi Wisły. Kładka Praska będzie miała zmienną szerokość, od 6,9 metra do 16,3 metra. Znajdą się na niej miejsca do odpoczynku, a trasa rowerowa nie będzie oddzielona od pieszej. Budowa ma potrwać nieznacznie ponad dwa lata.

– Jak Państwo wiecie, naszym priorytetem jest zmiana wyglądu centrum Warszawy. Tak aby stało się ono jak najbardziej zrównoważone i dostępne zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i kierowców, którzy muszą wjeżdżać do centrum. Chcemy też łączyć centrum miasta z Pragą, dlatego też tutaj dzisiaj jesteśmy. Praga się zmienia i przechodzi rewitalizację, dlatego chcielibyśmy połączyć centrum miasta, które zmieniamy, z Pragą, która zmienia się na naszych oczach. Mam nadzieję, że budowę uda się do skończyć do 2024 roku – powiedział Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowki.

Koszt inwestycji to ponad 120 milionów złotych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony