Partnerzy serwisu:

Warszawa z jedną ofertą na nowe Veturilo. Bez Nextbike’a

Witold Urbanowicz 15.06.2020

Warszawa z jedną ofertą na nowe Veturilo. Bez Nextbike’a
fot. Michał Szymajda
Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na operatora Veturilo na lata 2021-28. Obecna, czteroletnia umowa z firmą Nextbike kończy się w tym roku. Nowy system będzie większy, oparty o wypożyczenia przez aplikację.
Nowy system ma się składać z 6410 rowerów ulokowanych na 505 stacjach. Za dodatkową opłatą możliwy będzie zwrot poza stacją, ale w określonej strefie. Nowością ma być wypożyczalnia długoterminowa nietypowych rowerów – m.in. elektrycznych, handbike’ów, cargo bike’ów – ulokowana na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Szczegółowo o nowym systemie pisaliśmy tutaj.

Dziś (15 czerwca) minął termin składania ofert.W postępowaniu wystartował tylko jeden podmiot – hiszpańska firma Marfina SL z miejscowości Sabadell pod Barceloną. Zaproponowała ona realizację usługi za 170,880 mln zł netto. To więcej niż oczekiwał ZDM, który na realizację zamówienia przeznaczył 128 mln zł brutto.

W przetargu nie wystartował Nextbike, dotychczasowy operator rowerów, który ostatnio popadł w tarapaty finansowe. Obecnie Veturilo z ok. 5800 rowerami i 400 stacjami to jeden z największych systemów rowerowych w Europie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony