Partnerzy serwisu:

Warszawa: Wszystkie schematy zaktualizowane po przedłużeniu metra na Wolę

Redakcja 21.04.2020

Warszawa: Wszystkie schematy zaktualizowane po przedłużeniu metra na Wolę
Fot. ZTM Warszawa
Po dwóch tygodniach od otwarcia wolskiego odcinka II linii metra do stacji Księcia Janusza ZTM-owi udało się zaktualizować wszystkie schematy i mapy na stacjach I i II linii. Jak wyjaśnia organizator, operacja była dużym wyzwaniem logistycznym.
Od soboty, 4 kwietnia, warszawiacy mogą korzystać z dłuższej II linii metra i stacji Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Dotychczas na tych trzech wolskich przystankach do wagonów wsiadło blisko 40 tysięcy osób.

Uruchomienie nowych stacji oznaczało konieczność aktualizacji oznaczeń, co – jak przekonuje ZTM – było dużym przedsięwzięciem. W sumie do wymiany i zamontowania było ponad 500 różnego rodzaju informacji: naklejek ze schematami sieci warszawskiego transportu publicznego, komunikacji szynowej i stacji, a także podświetlanych kasetonów kierunkowych z wykazem przystanków II linii.

Zmiany w systemie informacji pasażerskiej rozpoczęły się jeszcze przed otwarciem nowych stacji metra. Tak działo się na drugiej linii metra – po to, by od pierwszego dnia po otwarciu drugiej części wolskiego odcinka, system pokazywał dłuższą trasę i nowe przystanki. Potem sukcesywnie zmieniane były informacje na I linii. Prace były wykonywane w czasie przerwy technicznej w kursowaniu metra, ekipy miały więc tylko kilka godzin każdej nocy. Zmiana informacji w zawieszonych pod stropem stacji podświetlanych kasetonach wymagała dodatkowo specjalistycznego sprzętu. Do wymiany są jeszcze informacje wewnątrz wagonów metra – schematy linii i mapy. To ok. 5,3 tys. naklejek w ponad 300 wagonach.

Aktualizacja systemu informacji pasażerskiej na stacjach metra:
Linia M1 - wymieniono:
  • mapy komunikacji – 103 szt.
  • schematy komunikacji szynowej – 97 szt.
  • schematy stacji – 2 szt.
Linia M2 - wymieniono:
  • mapy komunikacji – 63 szt.
  • schematy komunikacji szynowej – 40 szt.
  • schematy stacji – 105 szt.
  • wykazy stacji – 42 szt.
  • podświetlane tablice – 107 szt.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony