Partnerzy serwisu:

Warszawa: W niedziele niehandlowe komunikacja rzadziej. 25 mln zł oszczędności

Witold Urbanowicz 03.12.2019

Warszawa: W niedziele niehandlowe komunikacja rzadziej. 25 mln zł oszczędności
fot. Michał Szymajda
ZTM w Warszawie szykuje zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W niedziele niehandlowe – czyli zdecydowaną większość w roku – autobusy i tramwaje będą pojawiać się na ulicach rzadziej. Zmiany mają też przynieść oszczędności.
W przyszłym roku większość niedziel będzie niehandlowa. – Obserwujemy mniejsze zainteresowanie komunikacją w niedziele niehandlowe w porównaniu do niedziel handlowych, ale i przede wszystkim sobót. Bardzo gruntownie analizowaliśmy rozkłady linii autobusowych i tramwajowych – mówi Paweł Mudant, kierownik działu organizacji przewozów w ZTM. Ruch w niedziele niehandlowe jest o ponad 30% mniejszy.

Część linii będzie rzadziej podjeżdżać na przystanki. – Chcemy zmienić rozkłady kilkudziesięciu linii. Na części linii mocna częstotliwość co 10 minut będzie się rozpoczynać później niż teraz. Chcemy zastosować wzór tramwajowy, gdzie już są oddzielne rozkłady i w niedzielę tramwaje zaczynają częściej kursować od około godz. 11, czyli później niż w sobotę. Pewne zmiany kosmetyczne czekają też tramwaje, niektóre linie będą miały odjazdy co 20 minut – wskazuje Mudant. Szczegóły mają zostać przedstawione w połowie grudnia.

W nieliczne niedziele z handlem będą obowiązywać rozkłady sobotnie. – Nie wykluczamy wzmocnień przed świętami – wskazuje Paweł Mudant.

Zmiany przekładają się też na konkretny efekt finansowy – istotny w dobie cięć w samorządach. – Mamy szansę zaoszczędzić liczbę wozokilometrów i lepiej zagospodarować w innym czasie 25 mln zł. Warto się o tę kwotę pochylić – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony