Partnerzy serwisu:

Warszawa: Umowa na wspólny bilet do końca kwietnia

Witold Urbanowicz 03.03.2021

Warszawa: Umowa na wspólny bilet do końca kwietnia
fot. MJ
W styczniu warszawski ZTM zawarł z Kolejami Mazowieckimi umowę ws. wspólnego biletu. Obejmuje ona na razie okres do końca kwietnia, na dalszy okres ma zostać podpisana oddzielna umowa.
W ramach wspólnego biletu pasażerowie z biletem ZTM okresowym i długookresowym – od dobowego wzwyż – mogą podróżować bez dopłat pociągami Kolei Mazowieckich i WKD w granicach odpowiednich stref biletowych. W pociągach lotniskowych zakres honorowania biletów jest większy. Oferta w znaczący sposób przyczyniła się do wzrostu znaczenia kolei w przewozach miejskich i aglomeracyjnych.

Niedawno, 18 stycznia, ZTM zawarł z Kolejami Mazowieckimi kolejną umowę na honorowanie biletów ZTM w pociągach KM. Jej wartość to 55,059 mln zł. Jak informuje ZTM, obejmuje ona okres do końca kwietnia tego roku. – Umowa została zwarta na taki okres ze względu na zapisy budżetowe w planie finansowym ZTM i Wieloletniej Prognozie Finansowej – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. – Na dalszy okres 2021 roku planowane jest zawarcie kolejnej umowy – zaznacza rozmówca.

Stawka za pociągokilometr wynosi 31,85 zł netto. W poprzedniej umowie wynosiła 31,07 zł netto.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony