Partnerzy serwisu:

Warszawa. Trzeci hulajszering na ulicach stolicy

Jakub Dybalski 15.04.2019

Warszawa. Trzeci hulajszering na ulicach stolicy
fot. Bird
Przed weekendem na warszawskie ulice ruszył trzeci już hulajnogowy operator. Bird to, obok Lime’a, jeden z gigantów tej branży w USA, który zaczął inwestować za granicą. W Warszawie będzie jednak, przynajmniej na razie, najmniejszy.
Bird wystartował ze 100 elektrycznymi hulajnogami. To niewiele. Hive to 400 pojazdów. Lime przyznaje się dziś do 4 tys. hulajnóg w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, przy czym można szacować, że połowa tej sumy przypada na stolicę. Na koniec kwietnia start swoich hulajnóg zapowiada dotychczasowy operator skuterów, firma Blinkee.

Hulajnogi Birda działają w podobnym systemie do lime’owego. Wypożyczenie kosztuje 3 zł, a potem nalicza się 50 gr za każdą minutę jazdy (hive to 2,5 zł i 45 gr za minutę). Hulajnogi są zbierane na noc, by je doładować, a potem rozstawiane rano.

Bird zapewnia, że dysponuje w Warszawie zespołem, który ma sprawdzać, czy hulajnogi są poprawnie i legalnie parkowane.

Warszawa jest kolejnym miastem poza USA, w którym Bird lokuje swoje hulajnogi. Podobnie jak Lime, próbuje swoich sił na różnych kontynentach. W Europie birdowe hulajnogi jeżdżą już w Hiszpanii, Francji, Belgii, Austrii i Szwajcarii. Poza Europą są obecne m.in. w Izraelu, Meksyku czy Brazylii.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony