Partnerzy serwisu:

Warszawa. Tramwaj-konewka na stołecznych szynach

jd/inf. pras. 23.11.2018

arrow
arrow
Warszawa. Tramwaj-konewka na stołecznych szynach
fot. TW/YT
Warszawa. Tramwaj-konewka na stołecznych szynach
Warszawa. Tramwaj-konewka na stołecznych szynach
Na warszawskie tory wyjechał w tym tygodniu nowy nabytek Tramwajów Warszawskich, czyli pojazd dwutrakcyjny posiadający zarówno koła przystosowane do jezdni, jak i koła przystosowane do poruszania się po torach tramwajowych. Warszawski przewoźnik ochrzcił go „tramwajem–konewką”.
Jak chwalą się Tramwaje Warszawskie, w stolicy jest już 20 km zielonych torowisk. To te trasy tramwajowe, które są obsiane trawą lub rozchodnikiem, dzięki temu pojazdy poruszają się szybciej, mniej drgają, a zazielenienie wpływa też m.in. na niższą temperaturę latem.

Te 20 kilometrów to efekt skończonej modernizacji ul. Puławskiej. Wkrótce torów, na których jest trawa albo rozchodnik ma być więcej i jest to związane z zaplanowaną budową nowych linii m.in. do Wilanowa, na Gocław i na Kasprzaka.


Trawę trzeba podlewać, dlatego w tym tygodniu na stołeczne tory pierwszy raz wyjechał tramwaj-konewka. Nasz nowy nabytek to specjalny pojazd, który może jeździć po ulicach, a po opuszczeniu specjalnych kół wjeżdża na tory tramwajowe.

W jego zbiorniku mieści 7000 litrów wody, a operator może regulować jej ciśnienie podczas podlewania. Dzięki tramwajowi-konewce zadbamy o zielone torowiska, które już zbudowaliśmy i o te, których budowę zaplanowaliśmy. Pojazd wykorzystamy też do innych prac serwisowych – czyszczenia torowisk, zwrotnic i instalacji do odprowadzania wody z torów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony