Partnerzy serwisu:

Warszawa: Tramwaje z Bródna o 3 minuty krócej dzięki priorytetom

Witold Urbanowicz 11.01.2016

Warszawa: Tramwaje z Bródna o 3 minuty krócej dzięki priorytetom
fot. TW
Tramwaje Warszawskie w ramach przeprowadzonej modernizacji trasy tramwajowej Dw. Wileński–Żerań Wschodni rozpoczęły proces włączania zainstalowanych priorytetów tramwajowych. Czas przejazdu ma się skrócić o 3 minuty. Tramwaje pojadą krócej także w innych miejscach.
We wtorek 5 stycznia zostały uruchomione priorytety w ciągu ul. 11 Listopada (łącznie 6 skrzyżowań, na których zastosowano koordynację protramwajową, dającą tzw. zieloną falę) oraz na ul. Odrowąża wraz z rondem Żaba (4 skrzyżowania z zastosowaniem pełnej adaptacji, przydzielającej pełny lub wysoki priorytet tramwajowy).

W ciągu kilku dni priorytety otrzymają cztery kolejne skrzyżowania na tej trasie – wzdłuż ulic: Rembielińskiej (z ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Bartniczą i Kondratowicza) i Annopol (z ul. Odlewniczą). Zmiany na wszystkich 14 wspomnianych skrzyżowaniach pozwolą pasażerom podróżującym tramwajami linii 1, 3, 4, 25 i 41 skrócić czas przejazdu nawet o 3 minuty.

Nie tylko Bródno

W następnej kolejności planowane jest uruchomienie systemu sterowania ruchem na ul. Marymonckiej – na odcinku od al. Zjednoczenia na północ oraz w rejonie skrzyżowania ulic: Popiełuszki i Słowackiego – łącznie 7 skrzyżowań. Po zakończeniu prac przez ZDM uruchomione zostaną także priorytety na placu Wilsona oraz na skrzyżowaniach ul. Słowackiego z ulicami: Suzina i Krechowiecką.

Wraz z zakończeniem tego etapu priorytet dla tramwajów będzie stosowany łącznie na 54 skrzyżowaniach, co przy liczbie ok. 200 skrzyżowań obsługujących ruch tramwajowy, stanowi ok. 30%.

Trwają prace na Powstańców

Na ukończeniu są również prace związane z wdrożeniem priorytetów na Jelonkach oraz na Woli. Oprócz nowej trasy na ul. Powstańców Śląskich priorytety działają już przy ul. Czumy, przy Straży Pożarnej oraz przy placu Kasztelańskim. Wkrótce dołączą do nich skrzyżowania z ul. Człuchowską oraz ul. Synów Pułku. Priorytet funkcjonuje także na trzech skrzyżowaniach w ciągu ulic: Połczyńskiej i Wolskiej: przy parkingu P+R, przy wjeździe do CH Fort Wola oraz przy ul. Redutowej. Przy ul. Sowińskiego zostanie natomiast ponownie włączony po zakończeniu prac modernizacyjnych odbywających się w tym rejonie.

Spółka w 2016 roku planuje także uruchomienie priorytetów na skrzyżowaniach ulic: Połczyńskiej i Wolskiej z ulicami: Powstańców Śląskich, ul. Fort Wola oraz ul. Elekcyjną.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony