Partnerzy serwisu:

Warszawa: Tramwaje wracają na Puławską i wreszcie na Służewiec

Witold Urbanowicz 29.08.2018

Warszawa: Tramwaje wracają na Puławską i wreszcie na Służewiec
fot. TW
Wakacyjne prace torowe na ulicy Puławskiej dobiegają końca, dzięki czemu tramwaje powrócą na odcinek trasy od pl. Zbawiciela do Woronicza. Jednocześnie z rocznym opóźnieniem od 3 września wraca trasa tramwajowa na Służewcu.
Kończy się remont prowadzony przez Tramwaje Warszawskie w ciągu ul. Puławskiej. Oznacza to, że od 3 września Puławską pojadą znowu linie 10, 14, 18 i 35, które będą jeździły na swoich podstawowych trasach (z wyjątkiem 18 ze zmienioną trasą na Pradze Północ). Znikną linia nr 70 oraz autobusy zastępcze.

W ramach modernizacji trasy na Puławskiej wymieniono 6 km szyn, pojawiło się 1,7 km zielonego torowiska o powierzchni ok. 5 tys. metrów kwadratowych. Osiem peronów na czterech przystankach zostało przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach drogowych i skrzyżowaniach. Wyremontowany został tez fragment torów na pl. Zbawiciela.

Jednocześnie, z rocznym opóźnieniem, kończy się jeden z etapów przebudowy ulicy Marynarskiej, prowadzonej przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Inwestycja trwa od połowy sierpnia 2016 r. W ramach prac ulica jest poszerzona, znikną przejazdy przez Marynarską, a w ciągu ul. Postępu pojawi się wiadukt. Prace wymuszały przesunięcie torowiska.

W te wakacje, dzięki dodatkowemu zwężeniu jezdni, wykonawca zintensyfikował prace. Dzięki temu od 3 września tramwaje powrócą na Marynarską do pętli na Służewcu. Dotrą tam linie 17, 18 i 31. Ruch samochodowy będzie się odbywać po nowo wybudowanej jezdni północnej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony