Partnerzy serwisu:

Warszawa: Tramwaje przyspieszą w al. Waszyngtona. Będą priorytety

Witold Urbanowicz 11.01.2021

Warszawa: Tramwaje przyspieszą w al. Waszyngtona. Będą priorytety
fot. Konrad Wąsik, lic. CC BY-SA 3.0 panoramio
Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na wdrożenie systemu sterowania ruchem w ciągu al. Waszyngtona w Warszawie. Prace obejmą pięć skrzyżowań.
Przedmiotem przetargu jest dostawa i wdrożenie systemu sterowania ruchem z priorytetem dla tramwajów w ciągu al. Waszyngtona. Mowa o skrzyżowaniach z Grenadierów, Międzyborską, Kinową, Międzynarodową i Saską. Skrzyżowania zostaną doposażone w detektory tramwajowe w postaci pętli indukcyjnych, niezbędne przy realizacji priorytetu w ruchu. Zastosowane zostaną też punkty wirtualnej detekcji z wykorzystaniem serwera gps, który będzie się komunikować ze sterownikami sygnalizacji. Sygnalizacje zostaną zmodernizowane, wprowadzone zostaną nowe programy.

Prace te mają zostać wykonane najpóźniej do połowy maja 2021 r. W kolejnym etapie przewidziano kalibrację systemu i ewentualnie przygotowanie zamiennych projektów ruchowych sygnalizacji świetlnej, na co przewidziano 32 tygodnie. Termin składania ofert mija 3 lutego. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

W tej chwili różną formą priorytetu dla tramwajów objętych jest blisko 60% osygnalizowanych przejść i skrzyżowań. Do końca roku ten wskaźnik ma wzrosnąć do min. 75%. Efektem priorytetów są oszczędności czasowe, co przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na tabor, a tym samym i etaty (do obsługi danej linii potrzeba mniej tramwajów z obsługą, które mogą być wykorzystane na innych liniach). Mniej zatrzymań tramwajów to także oszczędności energii.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony