Partnerzy serwisu:

Warszawa: Tramwaj na Winnicę w połowie przyszłego roku

Redakcja 17.11.2020

W połowie przyszłego roku mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce szybciej dojadą do centrum Warszawy. Na budowie nowej trasy tramwajowej na Winnicę są już prawie wszystkie tory.
Wykonane są już prace ziemne i roboty przygotowawcze, gotowe są fundamenty pod słupy do sieci trakcyjnej i pod te z systemem informacji dla pasażerów. Zbliża się moment, kiedy na przedłużoną trasę będą mogły wjechać pierwsze tramwaje.

Na całej trasie jest już zamontowanych 3000 metrów szyn i 29 z 58 słupów. Gotowe są też rozjazdy. Na budowie pracuje teraz około 70 osób. Aktualnie roboty skupiają się na układaniu ostatnich metrów torów, spawaniu szyn i zalewaniu ich betonem. Wykonawca pracuje też nad wylewaniem asfaltu na przejazdach i przy przystankach. Na koniec prac rozwieszona zostanie sieć trakcyjną i ułożone będą odporne na suszę rozchodniki między torami.

Wraz z trasą tramwajową powstaje nowy odcinek ul. Światowida. Gotowe jest skrzyżowanie z ul. Dzierzgońską, zatoki autobusowe, ułożona jest już warstwa wiążąca na obydwu jezdniach. Trwają roboty brukarskie, układanie podbudowy pod drogi rowerowe oraz budowa muru oporowego przy ul. Leśnej Polanki.

Wykonawcą prac jest Balzola Polska. Umowę z wykonawcą podpisano w październiku 2019 r. Inwestycja Zarządu Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich w sumie będzie kosztować ponad 67 mln zł. Inwestor zakłada, że pierwsze tramwaje będą mogły wjechać na trasę w połowie przyszłego roku.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Bezpośrednio do centrum – w około 40 minut. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych w stolicy. W ciągu roku z przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy. A przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony