Partnerzy serwisu:

Warszawa: Torowisko na Obozowej zazieleni się rozchodnikiem

Witold Urbanowicz 20.09.2017

Warszawa: Torowisko na Obozowej zazieleni się rozchodnikiem
mat. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie stopniowo rozszerzają zakres ilość zielonych torowisk. Niebawem zazielenić się ma wyremontowany, ok. 500-metrowy odcinek trasy na Obozowej. Zamiast trawy pojawi się wymagający mniej zabiegów rozchodnik.
W tej chwili w stolicy znajduje się kilkanaście kilometrów zielonych torowisk. Najdłuższe odcinki znajdują się na Tarchominie, ale występują też na Andersa, Marszałkowskiej, Mickiewicza, Połczyńskiej, Popiełuszki, Powstańców Śląskich, al. Reymonta, Prostej, Rakowieckiej, Targowej, Wileńskiej, Wołoskiej, Zgrupowania AK Kampinos oraz al. Zielenieckiej.

Zielone torowiska stają się standardem przy nowych inwestycjach związanych z budową nowych odcinków bądź remontem istniejących tras. Nie inaczej jest z wyremontowanym w minione wakacje krótkim odcinkiem na ul. Obozowej między Płocką a Wawrzyszewską. W sumie zaplanowano tutaj ponad 2 tys. mkw zielonego torowiska.

Na Obozowej nie pojawi się jednak trawa. Jesienią zostaną rozłożone maty z rozchodnikami. To rośliny dosyć wygodne: wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych, nie potrzebują koszenia, gdyż rosną tylko do określonej wysokości. – Nie wymaga on specjalnych nakładów pod względem nawożenia, nawadniania czy koszenia. Daje natomiast ciekawy efekt w postaci możliwości zróżnicowania kolorystycznego – mówi Wojciech Oleksiewicz z Politechniki Warszawskiej. Jak dotąd rozchodnik w Polsce stosował jedynie Wrocław.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony