Partnerzy serwisu:

Warszawa: To jeszcze nie koniec przetargu na tramwaj do Wilanowa

Witold Urbanowicz 25.01.2022

Warszawa: To jeszcze nie koniec przetargu na tramwaj do Wilanowa
fot. MJ
Niedawno Tramwaje Warszawskie wybrały wykonawcę nowej trasy w kierunku Wilanowa. Na podpisanie umowy przyjdzie jeszcze nam poczekać, gdyż od rozstrzygnięcia postępowania wpłynęło odwołanie.
Przed połową stycznia Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę 8-kilometrowej trasy tramwajowej do Wilanowa. Wygrała firma Budimex, która we w trakcie aukcji elektronicznej zeszła z ceną do 732 mln zł brutto (w tym 492 mln zł na odcinek podstawowy – przy budżecie Tramwajów Warszawskich określonym na 498 mln zł).

Wczoraj (24 stycznia) minął termin składania odwołań od rozstrzygnięcia. Wiadomo, że z tej możliwości postanowił skorzystać jeden z siedmiu uczestników postępowania. – Odwołujący (ZUE SA) kwestionuje doświadczenie personelu wykonawcy wybranego w wyniku aukcji elektronicznej (Budimex SA) – przekazał Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Teraz sprawą zajmie się Krajowa Izba Odwoławcza.

Inwestycja, zgodnie z założeniami, będzie fazowana – przewidziano aż trzy opcje. Etap podstawowy przewiduje budowę 4,5-kilometrowego odcinka torowiska od Puławskiej w ciągu Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego do wysokości ul. Truskawieckiej. W dalszej kolejności miałyby zostać wybudowane dalsze odcinki torowiska wzdłuż Sobieskiego do al. Wilanowskiej, al. Rzeczypospolitej do Branickiego oraz w ciągu Św. Bonifacego do pętli Stegny.

Harmonogram realizacyjny jest bardzo napięty, biorąc pod uwagę konieczność rozliczenia środków unijnych. Zamówienie podstawowe ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy. Przekazanie placu budowy założono w ciągu pięciu miesięcy. W ciągu 10 miesięcy od zawarcia umowy zamawiający może zdecydować o uruchomieniu którejś z trzech opcji. Na realizację każdej z nich wykonawca będzie miał 20 miesięcy od daty wskazanej w oświadczeniu zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony