Partnerzy serwisu:

Warszawa: Teren pod zajezdnię Annopol przekazany wykonawcy

Witold Urbanowicz 20.01.2022

W czwartek 20 stycznia Tramwaje Warszawskie formalnie przekazały teren pod budowę zajezdni Annopol. Wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się niwelacją terenu. Nowy obiekt pomieści 150 tramwajów.
W grudniu Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z konsorcjum firm ZUE i Yörük Yapı Insaat na budowę zajezdni tramwajowej Annopol. Wartość umowy to nieco ponad 655 mln zł brutto. Obiekt powstanie na obszarze ok. 11,76 ha i umożliwi stacjonowanie ponad 150 tramwajów o długości do 33 m.

Dziś Tramwaje Warszawskie formalnie przekazały plac budowy wykonawcy. – Zajęliśmy się też innymi sprawami formalnymi, jak przekazanie dzienników budowy obejmujących samą zajezdnię i drogi dojazdowe. Pierwszym zadaniem, którym zajmie się wykonawca, będzie niwelacja terenu. Jest już gotowe zaplecze inżyniera kontraktu, które mieści się niedaleko pętli Annopol – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Na realizację prac przeznaczono łącznie 26 miesięcy od podpisania umowy. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy mają powstać projekty wykonawcze.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony