Partnerzy serwisu:

Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości

jd/inf. pras. ZTM 14.07.2019

arrow
arrow
Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
fot. ZDM Warszawa
Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
Warszawa. „Tablicomapy” z informacją o pieszej odległości
Na tablicach z planami miasta, stojących w centrum Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich umieścił oznaczenia „strefy 5 minut”. Wskazuje ona orientacyjny zasięg 5-minutowego spaceru.
W ramach Miejskiego Systemu Informacji na ulicach Warszawy stoi niemal 300 podświetlanych punktów informacyjnych z mapą najbliższej okolicy. Teraz na planach oznaczyliśmy obszar dostępny dla pieszych w ciągu 5 minut marszu od punktu, w którym znajduje się tablica. To żółty okrąg wyznaczający obszar, gdzie można się dostać w tym czasie na nogach.

Dzięki temu turystom i osobom, które nie znają dobrze konkretnej okolicy, łatwiej będzie oszacować realny czas potrzebny na dojście do oznaczonego na mapie przystanku, hotelu czy teatru.

Pomysł takich oznaczeń zaproponował wiosną radny Marek Szolc, a ponieważ rozwiązanie nie jest pracochłonne i kosztochłonne, szybko przemalowano 100 tablic. Żeby było to możliwe, najpierw trzeba było się skonsultować z projektantami systemu miejskiej informacji, czy nie zaburzy to przejrzystości map. Warszawa tym samym dołączyła do grona europejskich miast, które również w taki sposób ułatwiają pieszym orientację w przestrzeni miejskiej.

Nowe oznaczenia posiada aktualnie wspomniane 100 tablic. „Strefa 5 minut” pojawiła się na planach miasta, znajdujących się w Śródmieściu, na Ochocie, Woli i Żoliborzu. Pozostałe tablice będą wymieniane sukcesywnie wraz z aktualizacją map. W sumie, w całej stolicy, jest ich 296.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony