Partnerzy serwisu:

Warszawa: Szybciej tramwajem przez skrzyżowania. Wykonawcy wybrani

Witold Urbanowicz 31.01.2019

Warszawa: Szybciej tramwajem przez skrzyżowania. Wykonawcy wybrani
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie chcą poprawić przejazd tramwajów na kilkunastu skrzyżowaniach w stolicy. Spółka otworzyła w oferty w przetargu na wdrożenie priorytetów na kolejnych kilkunastu skrzyżowaniach. Zamówieniami podzielą się Dynniq Poland i Siemens Mobility.
Tramwaje Warszawskie prowadzą przetarg na zaprojektowanie, dostawę i wdrożenie systemu sterowania ruchem z priorytetem dla tramwajów na kilkunastu skrzyżowaniach. Zamówienie obejmuje osiem części, a budżet wynosi blisko 5 mln zł brutto. Na realizację przeznaczono od 350 do 518 dni.

Termin składania ofert minął na początku grudnia 2018 r. Spółka musiała podjąć decyzję o zwiększeniu budżetu, gdyż w niemal wszystkich częściach propozycje przekraczają jednak założenia budżetowe zamawiającego.
Cztery części zamówienia trafią do firmy Dynniq Poland. To trzy skrzyżowania w rejonie węzła Młociny (1,617 mln zł brutto), skrzyżowanie Młynarskiej i Żytniej (797 tys. zł), skrzyżowanie Jagiellońskiej i Ratuszowej (478 tys. zł) oraz skrzyżowanie al. „Solidarności” i ul. Sierakowskiego (293 tys. zł).

Siemens Mobility wygrał w trzech częściach. To skrzyżowanie Starzyńskiego i Namysłowskiej (1,207 mln zł), skrzyżowanie Rakowieckiej i Boboli (597 tys. zł), a także zespół siedmiu skrzyżowań w rejonie pl. Bankowego (873 tys. zł).

Nie wybrano oferty dla skrzyżowania Powstańców Śląskich z Wrocławską (północną). Tutaj budżet wynosił 861 tys. zł. Wpłynęła jedna oferta od Dynniq na kwotę 2,009 mln zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony