Partnerzy serwisu:

Warszawa: Stacja dezynfekcji karetek w zajezdni tramwajowej

Redakcja 03.11.2020

Warszawa: Stacja dezynfekcji karetek w zajezdni tramwajowej
fot. TW
Warszawa podejmuje kolejne kroki w walce z epidemią. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, stołeczny samorząd zdecydował się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia.
Do Tramwajów Warszawskich zgłosiła się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z prośbą o udostępnienie miejsca na utworzenie stanowiska do dezynfekcji karetek pogotowia. – Podejmujemy kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie (Woronicza 27) udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

To pierwsze tego typu miejsce, które powstanie we współpracy stolicy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych. – Takie miejsca są nam bardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwa nie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocy następuje znacznie szybciej – powiedział Lucjan Kadej, zastępca dyrektora ds. technicznych.

– Reakcja prezydenta Trzaskowskiego i Tramwajów Warszawskich była błyskawiczna, za co bardzo dziękujemy. Szybka reakcja i gotowość do pracy są dla nas kluczowe, dzięki współpracy z miastem będziemy mogli pomagać jeszcze szybciej – dodał Kadej.

Ratownicy medyczni i lekarze stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. Ich bezpieczeństwo jest dla priorytetem, dlatego stołeczny samorząd zapewnia, że – kiedy tylko może – stara się usprawniać ich pracę. Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest dokładna dezynfekcja pojazdów, jak i samej załogi. Te czynności wymagają czasu, dlatego tak ważne jest, aby oszczędzić go jak najwięcej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony