Partnerzy serwisu:

Warszawa. Solaris dostarczył 60 ze 130 autobusów do MZA [film]

Magdalena Romanowska 19.08.2020

Warszawa. Solaris dostarczył 60 ze 130 autobusów do MZA [film]
fot. MZA
Dostawy przegubowych autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie przez Solarisa są zrealizowane już niemal w połowie. W zajezdniach MZA jest już 60 ze 130 zamówionych ubiegłym roku pojazdów. Warszawa kupuje przegubowe elektrobusy z myślą o liniach, które dziś prowadzą przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.
Obecnie jedyną całkowicie zelektryfikowaną linią autobusową w Warszawie jest 222, następną ma być uczęszczana 503. Na te potrzeby w 2019 r. Warszawa rozstrzygnęła przetarg na korzyść Solarisa. Bolechowski producent zarobi na nim ok. 400 mln zł.Główne dostawy zaplanowano właśnie na połowę roku 2020. Równolegle do zakupów autobusów stolica przeprowadziła przetargi na ładowarki, m.in. na pantografowe ładowarki, które staną w ok. 20 lokalizacjach w mieście.

W zajezdniach MZA jest już 60 zamówionych pojazdów. Zgodnie z harmonogramem, kolejne będą przyjeżdżać do Warszawy począwszy od października, po 10 sztuk tygodniowo. Ostatnia transza elektrobusów od Solarisa ma dotrzeć do stolicy w listopadzie 2020 r. Gdy dotrą wszystkie, w sieci Warszawskiego Transportu Publicznego będą jeździły aż 163 autobusy elektryczne.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony