Partnerzy serwisu:

Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione

Jakub Dybalski 16.12.2019

arrow
arrow
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione
fot. Jakub Dybalski
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione
Zakończył się remont dużego warszawskiego skrzyżowania – Al. Niepodległości z ul. Batorego. Powstało dodatkowe przejście dla pieszych, odnowiono przejazdy rowerowe, a przede wszystkim pasażerowie zyskali dojście do przystanków tramwajowych, do których do tej pory musieli chodzić po schodach.
– Dziękuję. Mam cały segregator pism w tej sprawie. Przystanki tramwajowe są teraz trochę dalej od osiedla, ale wróciły po prostu na miejsce sprzed budowy metra – mówiła w poniedziałek pani Alina, mieszkanka okolicy, która przez lat domagała się od władz Warszawy przebudowy skrzyżowania. Została zaproszona na otwarcie gotowego miejsca. – Mam tylko drobną sprawę. Schody do metra wciąż nie są zadaszone, mam nadzieję, że to się zmieni, bo zimą potrafią być bardzo śliskie, a w skali pieniędzy, które wydajemy na metro, nie jest to chyba duża zmiana – mówiła, a obecny na miejscu wiceprezydent Robert Soszyński kiwał głową.

Skrzyżowanie Niepodległości i Batorego to miejsce w Warszawie specyficzne, bardzo uczęszczane a jednocześnie do tej pory mocno niewygodne dla pieszych i rowerzystów. To ważna trasa z centrum w stronę południowych dzielnic. Obok jest park Pole Mokotowskie, znany pub Zielona Gęś, kawałek dalej, przy jeszcze większym skrzyżowaniu Niepodległości z ulicą Rakowiecką mieszczą się Szkoła Główna Handlowa, areszt śledczy i siedziba Prokuratury Krajowej. Między skrzyżowaniami rozciąga się ważna stacja metra Pole Mokotowskie. Jeszcze w połowie tego roku skrzyżowanie miało trzy przejścia dla pieszych, infrastruktura rowerowa była zdezelowana. A żeby dostać się na przystanki tramwajowe nad stacją metra, trzeba było zejść schodami pod jezdnię i wyjść z powrotem.

– Przyjechałem tu tramwajem linii 41 i na rozkładzie ma zaznaczone pięć przystanków niedostępnych dla osób niepełnosprawnych. Dzięki tej przebudowie jest jeden mniej – mówił szef Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. Dodawał, że niedługo poprawi się dostępność kolejnych – przy rondzie Czterdziestolatka (przebudowa tego miejsca już w przyszłym roku to część przedstawionego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego planu Nowego Centrum Warszawy) a to poprawy jest też przystanek przy GUS.

Puchalski wymienił kolejne zmiany. Dodane przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na północnym wlocie skrzyżowania, lewoskręty dla aut z obu kierunków w ul. Batorego, czy dojścia w poziomie jezdni do przesuniętych nieco przystanków tramwajowych. Dodatkowo wymieniono oświetlenie i sygnalizacje, również na wspomnianym skrzyżowaniu Niepodległości i Rakowieckiej.

– Dzięki temu poprawi się dostępność tego miejsca dla osób poruszających się z wózkiem, czy mających problemy z poruszaniem się – mówił wiceprezydent Soszyński. Z kolei szef Biura Polityki Mobilności Michał Domaradzki zwracał uwagę, że było to bardzo „wypadkowe” miejsce, a jego przebudowa ma sprawić, że bezpieczeństwo się poprawi.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony