Partnerzy serwisu:

Warszawa. Są już progi zwalniające na ul. Sokratesa

Jakub Dybalski 07.11.2019

Warszawa. Są już progi zwalniające na ul. Sokratesa
fot. Jakub Madrjas
W czwartek (7 listopada) warszawski ZDM zamontował część progów zwalniających na bielańskiej ulicy Sokratesa, na której kilka tygodni temu doszło do śmiertelnego wypadku. W piątek powinny pojawić się wszystkie. To rozwiązanie tymczasowe, do momentu kompleksowej przebudowy ulicy.
Montaż progów to, zapowiedziane dwa tygodnie temu, rozwiązanie tymczasowe. Ma spowodować, że kierowcy zwolnią na kilometrowym, prostym odcinku ulicy mającej dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Niedawno doszło tam do głośnego wypadku, w którym kierowca bmw, pędzący 130 km/h przejechał na pasach przechodnia.

Jak poinformował w rozmowie z „Gazetą Stołeczną” szef ZDM Łukasz Puchalski montaż skończy się w piątek. Wcześniej przy ulicy zamontowano znaki i wymalowano pasy ruchu. Progi znajdą się przed wszystkimi przejściami.

Sokratesa to ulica, której przekroju do tej pory nie zmieniono, mimo że w ostatnich latach z trasy granicznej stała się ulicą śródmiejską. Jeszcze kilkanaście lat temu na Sokratesa kończyło się osiedle Wawrzyszew, dalej były krzaki, nieużytki, a za nimi huta. Dziś z północnej strony wyrosły liczne budynki mieszkaniowe, choć większość potrzebnej mieszkańcom infrastruktury i usług znajduje się po południowej stronie.

Warszawscy urzędnicy zapowiedzieli po wypadku gruntowną przebudowę Sokratesa. Ma zostać zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę, na drugim planowane jest miejsce do parkowania. Już wcześniej planowano przebudowę i doświetlenie przejść dla pieszych. Progi są rozwiązaniem na teraz, bo gruntowna przebudowa zostanie przeprowadzona w przyszłym roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony