Partnerzy serwisu:

Warszawa: Rusza przetarg na przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę

Witold Urbanowicz 06.05.2019

Warszawa: Rusza przetarg na przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę
fot. WU
Budowa kolejnego odcinka trasy tramwajowej na Nowodworach coraz bliżej. Spółka Tramwaje Warszawskie rozpoczęła procedurę przetargową na wybór wykonawcy torowiska wzdłuż Światowida do krańca Winnica. W ramach inwestycji przewidziano też rozbudowę układu drogowego.
Rusza właśnie przetarg na czwarty etap trasy tramwajowej, łączącej Młociny z Tarchominem i Nowodworami. Zakres prac przewiduje budowę ok. 900-metrowej trasy w ciągu ul. Światowida od Winnicy. Na razie Tramwaje Warszawskie wysłały informację o przetargu do publikacji w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej.

Nowe tory powstaną na odcinku od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego u zbiegu ul. Dionizosa i Winorośli. Niezależnie od tego po wschodniej stronie ul. Dionizosa powstanie tor objazdowy, pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej. Równolegle zostanie rozbudowany układ drogowy – powstanie jezdnia Światowida na odcinku od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa.

Na realizację prac przeznaczono dziesięć miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego. – W 2021 roku do tramwaju będą mogli wsiąść mieszkańcy północnej części tego osiedla – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Niedawno ruszył też pierwszy z serii przetargów na trasę do Wilanowa. Chodzi o projekt i budowę odcinka trasy na ul. Gagarina, między ul. Sułkowicką a Czerniakowską, co powiązane jest z inwestycją wodociągową.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony