Partnerzy serwisu:

Warszawa: Rusza przetarg na budowę tramwaju do Wilanowa za blisko 0,5 mld zł

Witold Urbanowicz 10.09.2021

Warszawa: Rusza przetarg na budowę tramwaju do Wilanowa za blisko 0,5 mld zł
fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na budowę trasy tramwajowej od Puławskiej do pętli Stegny i krańca przy Branickiego w Miasteczku Wilanów. W obawie o drogie oferty założono fazowanie projektu – w zamówieniu zawarto aż trzy opcje, które będą uruchamiane w zależności od złożonych ofert i możliwości finansowych miasta.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową odcinków trasy tramwajowego do Wilanowa – od ul. Św. Bonifacego i pętli Stegny oraz od ul. Św. Bonifacego do ul. Branickiego. Torowisko będzie prowadzić w ciągu Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej – z dwiema odnogami na Gagarina (oddzielny projekt) i św. Bonifacego. Łącznie powstanie 31 przystanków.

Projekt będzie fazowany, co oznacza, że trasa może nie powstać w całości, na wszystkich odcinkach, do 2023 r. W zamówieniu przewidziano aż trzy opcje – w zależności od możliwości finansowych i wysokości złożonych ofert. Szczegóły tutaj.

– Właśnie ogłosiliśmy przetarg na tramwaj do dzielnicy Wilanów. Zbudujemy 8 km nowej trasy, dzięki której mieszkańcy dzielnicy dotrą do centrum w ok. 30 min. Dziś podróż samochodem w godzinach szczytu trwa 50 min. Zadbamy również o środowisko – będą zielone tory. Obsadzimy je rozchodnikiem – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Termin składania ofert mija 29 października. O wyborze decydują cena (95%) oraz doświadczenie kierowników (5%). Na realizację prac przeznaczono 22 miesiące. W tym okresie zamawiający może też zdecydować o uruchomieniu opcji, na realizację których przeznaczono 20 miesiące.

Szacowana wartość zamówienia to 445,6 mln zł netto. Przewidziano też możliwość udzielenia zamówień podobnych o wartości do 40,5 mln zł netto.

Więcej informacji tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony