Partnerzy serwisu:

Warszawa również wyłącza układ wentylacji i klimatyzacji w komunikacji miejskiej

Witold Urbanowicz 03.04.2020

Warszawa również wyłącza układ wentylacji i klimatyzacji w komunikacji miejskiej
fot. MJ
Po Krakowie również Warszawa zdecydowała się na wyłączenie układu wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Nowa regulacja obowiązuje do odwołania.
Jak pisaliśmy, w związku z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, tamtejszy MPK od jutra wyłącza klimatyzację w tramwajach i autobusach. Na każdym przystanku są otwierane drzwi, istnieje też możliwość otwarcia okien.

Podobne rozwiązania stosuje Warszawa. – Zgodnie z zaleceniem ZTM-u – jeśli warunki techniczne będą na to pozwalały – w pojazdach komunikacji miejskiej ma być wyłączany układ wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji – czyli tam, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza. Jednocześnie mają zostać odblokowane okna – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Regulacja obowiązuje do odwołania.

– Nie ma potwierdzonych badań, które wskazywałyby, że układ wymuszonej cyrkulacji powietrza wpływa na koronowirusa. Jednocześnie mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń i telefonów od mieszkańców – stąd taka decyzja ZTM-u – dodaje Gałecka.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport