Partnerzy serwisu:

Warszawa przetestuje na siedzeniach eko skórę

Redakcja 18.10.2021

Warszawa przetestuje na siedzeniach eko skórę
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna testy nowych siedzeń – w kilku autobusach będą fotele pokryte eko skórą. Jak przekonuje organizator, epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie.
Dzisiaj (18 października) na trasy wyjechały dwa autobusy z nowymi siedzeniami. Są to nowe 12-metrowe Solarisy Komunikacji Miejskiej Łomianki, które skierowano do obsługi trasy linii 110, 150 i 250. Siedzenia są w nich pokryte skórą ekologiczną (syntetyczną, sztuczną) w kolorze szarym lub czerwonym. Taki materiał jest stosowany z powodzeniem w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea).

Jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Takie pokrycia są produkowane w szerokiej gamie kolorów. ZTM zdecydował się na szary – barwę stonowaną, neutralną, przyjemną dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji oraz czerwony – nawiązujący do obecnej barwy siedzeń.

W listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie. Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu nowe siedzenia zostaną sprawdzone w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony