Partnerzy serwisu:

Warszawa: Przetarg na zajezdnię Annopol za ponad 300 mln zł. Powstanie w dwa lata

Witold Urbanowicz 08.01.2021

Warszawa: Przetarg na zajezdnię Annopol za ponad 300 mln zł. Powstanie w dwa lata
wiz. TW
Przed Nowym Rokiem Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na budowę zajezdni tramwajowej Annopol. Na obszarze blisko ok. 12 ha, który pomieści ponad 150 tramwajów, powstanie ok. 14,25 km torów. Rozbudowany zostanie też układ torowy na ul. Annopol.
Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przed Nowym Rokiem, jest zaprojektowanie i wykonanie zajezdni tramwajowej Annopol. Inwestycja opiera się na dwóch projektach budowlanych – dla zajezdni, przygotowanej przez pracownię Pas Projekt dla Tramwajów Warszawskich i drogi wjazdowej, przygotowanej przez firmę Siblej dla ZMID-u. Wykonawca musi dokonać weryfikacji projektu oraz dla samej zajezdni opracowanie dokumentacji projektowej BIM.

Zajezdnia powstanie na obszarze ok. 11,76 ha i umożliwi stacjonowanie ponad 150 tramwajów o długości do 33 m. W skład obiektów kubaturowych zajezdni wchodzić będą obiekty zaplecza technicznego (w tym hala obsługowa i hala postojowa), technologicznego (w tym budynek myjni i budynek lakierni) i administracyjnego oraz stanowiska specjalistyczne, diagnostyczne i naprawcze. Powstanie 55 torów o długości 14,25 kmtp. Ponadto zrealizowana zostanie budowa drogi dojazdowej do zajezdni, obejmująca przebudowę skrzyżowania ul. Annopol i ul. Inowłodzkiej, a także budowa drogi pożarowej łączącej teren zajezdni z ul. Pawła Włodkowica.

Przebudowany zostanie układ drogowy. Na ulicy Annopol na wysokości Inowłodzkiej zostaną wprowadzone lewoskręty. Pojawi się sygnalizacja. Wybudowany zostanie trzeci tor dla skrętu w Inowłodzką. Wyjazd z zajezdni dla tramwajów będzie możliwy zarówno od centrum, jak i Żerania Wschodniego. Wykonane zostaną perony tramwajowe w ul. Inowłodzkiej, oraz zjazd na pętle tramwajowa Annopol z kierunku północnego.

O wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie personelu generalnego wykonawcy (34%) oraz symulacja budowy w Modelu BIM 4D (6%). Na realizację prac przeznaczono 26 miesięcy.

Szacowana wartość zmówienia to 323,8 mln zł netto. Przewidziano możliwość udzielenia zamówień podobnych o wartości 32,5 mln zł netto, a także opcję – w postaci nadzoru autorskiego nad wykonaną dokumentacją budowlaną – o wartości 1,6 mln zł.

Układ torowy przy w ciągu ul. Annopol, mat. TW


Układ torowy przed wjazdem do zajezdni, mat. TW


Plan ogólny zajezdni, mat. TW
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony