Partnerzy serwisu:

Warszawa przenosi parkowanie na jezdnię na kolejnej ulicy

inf. pras 05.10.2021

Warszawa przenosi parkowanie na jezdnię na kolejnej ulicy
fot. ZDM Warszawa
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje program przenoszenia parkowania z chodnika na jezdnię. Właśnie rozpoczęło się wprowadzanie zmian na ul. Rozbrat.
Zmiany wdrożone zostaną po wschodniej stronie ulicy na odcinku między ulicami Górnośląską a Przemysłową. Obecnie jednopasmowa jezdnia ma tam aż 9,8 m szerokości. To po niemal 5 m w każdym kierunku. Jednocześnie parkowanie odbywa się w całości na chodniku. Kierowcy muszą więc manewrować między drzewami i latarniami – nawet ci, którzy zatrzymują auta skośnie na fragmencie od Przemysłowej do Jezierskiego. Dla nich nie jest to wygodne, a dla pieszych może być niebezpieczne - podkreśla ZDM dodając, że pieszym takie parkowanie przede wszystkim zabiera przestrzeń.

- Teoretycznie powinni mieć komfortowe warunki, bo chodnik jest szeroki na 4 m, jednak ponad połowę tego dystansu zajmują zatrzymane samochody. Niezmotoryzowanym jest więc trudno tam się poruszać, a niekiedy muszą się nawet przeciskać między pojazdami a ścianami budynków. Te problemy niebawem rozwiążemy - zapewniają urzędnicy. Właśnie rozpoczęło się wprowadzanie zmian – na wspomnianym odcinku parkowanie w całości zostanie przeniesione na jezdnię. Będzie równoległe i zarazem wygodniejsze. Kierowcy nie będą musieli omijać drzew i słupów oświetleniowych, ponadto między Przemysłową a Jezierskiego łatwiej będzie im włączyć się do ruchu. Piesi do dyspozycji zyskają całą szerokość chodnika - uzasadnia ZDM.

Po wprowadzeniu zmian, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu, kierowcy będą parkować przy krawędzi jezdni na wyznaczonych pasach. Ze względu na szerokość jezdni, pomimo utworzenia na nich miejsc postojowych układ ten nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony