Partnerzy serwisu:

Warszawa: Problemy na liniach lokalnych PKS Grodzisk. ZTM „urealnił” rozkłady

Roman Czubiński 13.05.2022

Warszawa: Problemy na liniach lokalnych PKS Grodzisk. ZTM „urealnił” rozkłady
Zdjęcie ilustracyjnefot. ZTM Warszawa
W okolicach Piaseczna, Otwocka i Wiązowny PKS Grodzisk Mazowiecki musiał odwołać część kursów linii lokalnych z powodu braku kierowców. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego tymczasowo zmniejszył wobec tego liczbę kursów ujętych w rozkładach jazdy. Według ZTM pod koniec maja sytuacja wróci do normy, nie ma też zapowiedzi podobnych problemach w innych miejscach aglomeracji warszawskiej.
– W poniedziałek, wtorek i środę nie odbyło się łącznie kilkanaście kursów linii lokalnych: L13, L22 i L50 – potwierdza rzecznik ZTM Tomasz Kunert. W innych źródłach pojawiają się informacje, że odwoływane były także kursy linii L19, L20 i L25. W czwartek, dzięki sięgnięciu przez PKS do rezerw kadrowych, autobusy jeździły już zgodnie z rozkładem jazdy.

Aby nie dochodziło jednak do takich sytuacji w przyszłości, organizator transportu postanowił od dziś tymczasowo zmniejszyć liczbę kursów. – Autobusy jeżdżą standardowo co godzinę. Nowe rozkłady uwzględniają trudną sytuację kadrową PKS, a jednocześnie pozwalają pasażerom mieć pewność co do tego, które kursy będą realizowane. Według zapewnień przewoźnika do końca maja sytuacja się ustabilizuje, pozwalając na powrót do stałej częstotliwości kursowania.

Do ZTM nie docierają sygnały, by takie problemy miały powtórzyć się na innych trasach. Rzecznik zapewnia jednak, że instytucja jest na taki wypadek przygotowana. – Jeśli dany przewoźnik wpadnie w kłopoty kadrowe, będziemy czasowo ograniczać liczbę kursów lub tymczasowo powierzać jego zadania przewozowe innym operatorom w miarę ich możliwości kadrowych – zapowiada Kunert.

Według wypowiedzi przedstawicieli PKS Grodzisk do pracy nie stawiła się część kierowców z Ukrainy, którzy powrócili do swojego kraju, by bronić go przed rosyjską agresją.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony