Partnerzy serwisu:

Warszawa: Priorytety transportowe prezydenta Trzaskowskiego – metro i tramwaje

Witold Urbanowicz 26.11.2018

Warszawa: Priorytety transportowe prezydenta Trzaskowskiego – metro i tramwaje
fot. MJ
Rafał Trzaskowski, nowy prezydent stolicy, przedstawił dzisiaj (26 listopada) dwanaście obszarów, które obejmie szczególnym nadzorem. Jednym z nich jest poprawa komunikacji miejskiej – hasło to, w zakresie pierwszego roku prezydentury, obejmuje zintensyfikowane prace nad rozbudową sieci tramwajowej oraz przygotowania do budowy III linii metra.
Od kilku dni nowym prezydentem stolicy jest Rafał Trzaskowski. Zaprezentował już zespół współpracowników, a teraz przedstawił też listę priorytetów na pierwszy rok. Obejmuje ona również poprawę komunikacji miejskiej. – Komunikacja to sprawa niezwykle istotna. Skupiamy się na jakości życia, ale musimy kontynuować też wyzwania dotyczącej infrastruktury komunikacyjnej – wskazał Rafał Trzaskowski. 

Kontynuowana będzie oczywiście budowa metra. Odchodząca Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała umowy na budowę ostatnich odcinków II linii metra w jej zaplanowanym kształcie – od Karolina do Bródna. – Będziemy kończyć II linię metra, ale również rozpoczniemy rozmowy na temat jej ewentualnego przedłużenia do Ursusa – zadeklarował Trzaskowski. Zostaną przeprowadzone konsultacje z projektantami i wykonawcami ostatniego po stronie zachodniej odcinka II linii metra na temat koncepcji połączenia stacji C1 Karolin (Połczyńska) i stacji Ursus Płn., włączając w to uwarunkowania przejścia (tunelu) pod przyszłą Stacją Techniczno-Postojową Mory i pod nasypami kolejowymi.

Na II linii jednak się nie skończy. – Musimy przygotować się do kolejnej perspektywy unijnej. Rozpoczniemy planowanie III linii metra: analizy, ekspertyzy, prace geologiczne. To musimy zacząć robić w przyszłym roku – wskazał prezydent. Jej budowa miałaby rozpocząć się pod koniec kadencji.

Uwagę poświęcił też liniom tramwajowym. Wskazał trzy priorytety w tej kwestii. – Potrzebne są nowe linie. Mamy bardzo ambitne plany. Już w przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę nowej linii tramwajowej na Wilanów i Gocław, ale też chciałbym rozpocząć planowanie i prace przygotowawcze związane z linią na Zieloną Białołękę. Chodzi o decyzję środowiskową i pozwolenie na budowę – powiedział Trzaskowski. Inwestycje te są już od jakiegoś czasu przygotowywane przez Tramwaje Warszawskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony