Partnerzy serwisu:

Warszawa. Powstanie parking podziemny pod pl. Powstańców Warszawy

Jakub Dybalski 21.02.2020

Warszawa. Powstanie parking podziemny pod pl. Powstańców Warszawy
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl
Według informacji TVN Warszawa stołeczny ratusz w ciągu kilku najbliższych dni podpisze z wykonawcą umowę na budowę podziemnego parkingu pod pl. Powstańców Warszawy. Obiekt pomieści 420 aut i powstanie jako partnerstwo publiczno-prywatne.
Parking ma zbudować firma IMMO Park. Jak informuje TVN Warszawa, powołując się na Tomasza Demiańczuka z wydziału prasowego urzędu miasta, umowa ma zostać podpisana za kilka dni. Pod placem znajdzie się miejsce dla czteropoziomowego parkingu na 420 samochodów.

Obiekt powstanie w formule PPP. Wykonawca zbuduje parking na własny koszt, a potem będzie samodzielnie czerpał zyski przez 36 lat. Po tym czasie parking stanie się własnością miasta. Jego wartość oszacowano na 86 mln zł.

Parking pod pl. Powstańców Warszawy to pozostałość z dużych planów wybudowania w stolicy kilkunastu podziemnych parkingów, które miałyby zaspokoić potrzeby kierowców.

Jeszcze kilka lat temu był to jeden z ważnych pomysłów ratusza. Idea napotkała jednak problemy. Z jednej strony trudno było znaleźć firmę, której opłacałaby się taka inwestycja, przy dramatycznie niskich cenach za parkowanie w mieście. Teraz się to zmieni, bo warszawski ratusz zapowiada podwyżki. Warto jednak zaznaczyć, że w samym centrum stolicy urzędnicy niedawno naliczyli setki pustych miejsc parkingowych na podziemnych parkingach komercyjnych, m.in. pod Złotymi Tarasami, gdzie miejsca jest niezmiennie bardzo dużo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony