Partnerzy serwisu:

Warszawa: Powstaną eksperymentalne zielone torowiska – z budżetu obywatelskiego

Redakcja 24.08.2018

Warszawa: Powstaną eksperymentalne zielone torowiska – z budżetu obywatelskiego
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę zielonych torowisk wzdłuż ulicy Filtrowej i Nowowiejskiej oraz 11 Listopada. To jeden z projektów przyjętych w ramach budżetu obywatelskiego. Prace mają zostać zakończone w tym roku.
O realizacji tych inwestycji zdecydowali mieszkańcy Warszawy, którzy zagłosowali na nie w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Zwycięzca przetargu przygotuje dokumentację projektową, a później również założy zieleń w torowiskach i będzie ją pielęgnował.

Zielone torowiska powstaną w dwóch miejscach. Na Ochocie, wzdłuż ulicy Filtrowej, Krzywickiego i Nowowiejskiej od Zimorowicza do zespołu przystankowego Nowowiejska oraz na Pradze Północ, wzdłuż ulicy 11 Listopada od Targowej do zespołu przystankowego Inżynierska.

Na torowiskach pojawią się różne gatunki wolnorosnącej trawy, o podwyższonej odporności na niskie temperatury i warunki miejskie oraz rozłożone zostaną maty rozchodnikowe (czyli maty z roślinami z rodzaju rozchodnikowych). Pielęgnacja torowisk będzie obejmowała m.in. podlewanie, nawożenie, koszenie trawy.

To będzie program pilotażowy. Porównane zostaną różne warianty takiej zielonej zabudowy. Wyniki mają dać odpowiedź, które gatunki roślin najlepiej sprawdzają się na zielonych torowiskach podsypkowych, czyli z tłuczniem oraz będą stosowane w przyszłości.

Całość prac powinna zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 roku. Termin składania ofert upływa 30 sierpnia o godzinie 11.00.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony