Partnerzy serwisu:

Warszawa+ plus Legionowo

Jakub Dybalski 24.04.2015

Warszawa+ plus Legionowo
Podpisanie porozumieniafot. ZTM
Kolejna gmina zdecydowała się skorzystać z oferty „Warszawa+”. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek podpisał w tej sprawie porozumienie z prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim.
Oferta „Warszawa+” skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wyższe dopłaty do funkcjonowania komunikacji, oferując w zamian swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) karcie wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same również ustalają zasady wydawania mieszkańcom kart. W tym wypadku dotyczy to więc Karty Legionowianina.

Bilety w ramach oferty „Warszawa+” można kupić wyłącznie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Jednak, z myślą o mieszkańcach Legionowa, ZTM uruchomi również czasowy punkt sprzedaży w legionowskim ratuszu (przy ul. Piłsudskiego 41). Punkt będzie działał od 4 maja do 31 lipca włącznie w godz. 11.00 – 19.00 w poniedziałki i w godz. 8.00 – 16.00 od wtorku do piątku.


Karta Legionowianina

Bilet 30-dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która korzysta z oferty „Warszawa+” płaci za niego jedynie 196 zł (ulgowy 98 zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” kosztuje tylko 482 zł (241 zł). Mieszkańcy gmin, które korzystają z oferty „Warszawa+” mogą też kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy kosztuje 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki kosztują odpowiednio 112 zł (ulgowy 61 zł) i 282 zł (ulgowy 191 zł). Różnicę w cenie biletów pokrywają samorządy, które podpisały porozumienie z ZTM.

Jako pierwsze z oferty skorzystały Marki. Potem dołączyła Jabłonna, Nadarzyn i Konstancin-Jeziorna. Teraz również Legionowo.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony