Partnerzy serwisu:

Warszawa. Pierwszy ze 130 elektrycznych przegubowców już w MZA

Jakub Dybalski 20.01.2020

Warszawa. Pierwszy ze 130 elektrycznych przegubowców już w MZA
fot. MZA Warszawa
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie przyjęły już pierwszy przegubowy autobus elektryczny od Solarisa. Pojazd będzie sprawdzany. Autobus przyjechał do zajezdni Woronicza.
Autobus dotarł do MZA w piątek. „Wkrótce rozpoczniemy testowanie, by szybko wprowadzić tego świeżaka do codziennego rozkładu” – napisały MZA. Przegubowiec to część ogromnego zamówienia obejmującego 130 przegubowych autobusów elektrycznych.

W ubiegłym roku Warszawa rozstrzygnęła przetarg na korzyść Solarisa. Bolechowski producent zarobi na nim ok. 400 mln zł. Główne dostawy będą miały miejsce w połowie roku. Równolegle do zakupów autobusów stolica przeprowadziła przetargi na ładowarki, m.in. na pantografowe ładowarki, które staną w ok. 20 lokalizacjach w mieście.

Warszawa kupuje przegubowe elektrobusy z myślą o liniach, które dziś prowadzą przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Dziś jedyną, całkowicie zelektryfikowaną linią jest 222 w Warszawie, następną ma być uczęszczana 503.

Do końca miesiąca dojadą kolejne cztery elektrobusy. Potem Solaris będzie dostarczał pojazdy w transzach co kilka tygodni zwykle po 10, z niewielką przerwą w czasie wakacji. Ostatnie mają dojechać do stolicy w listopadzie 2020 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony