Partnerzy serwisu:

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Witold Urbanowicz 14.06.2017

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej
Wstępny pomysł na węzeł Winnica przy Modlińskiejfot. Martyn Janduła
ZTM w Warszawie prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego skrzyżowania Modlińskiej i Światowida. To pierwszy etap w stronę realizacji węzła Winnica, umożliwiającego przesiadki między autobusami i tramwajami.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. Zadaniem wykonawcy będzie sporządzenie inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonane badań geologiczno-inżynieryjnych, opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, uzyskanie zgód i pozwoleń, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Projektowane skrzyżowanie ulic Światowida i Modlińskiej ma znaleźć się między istniejącymi skrzyżowaniami ulicy Modlińskiej z ulicą Prząśniczek oraz ulicy Modlińskiej z ulicą Winorośli Jak podaje ZTM, celem strategicznym projektu budowy skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida jest podniesienie atrakcyjności i stopnia wykorzystania przez pasażerów transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej. Przyjęte rozwiązania mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z odbywania podróży samochodem.

Termin składania ofert mija 14 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

W przyszłości przy skrzyżowaniu ma znaleźć się węzeł przesiadkowy z dociągniętą linią tramwajową. Tramwaje mają dojechać w ten rejon pod koniec 2019 r. W początkowej fazie odcinek ten będzie się kończyć jednak rozjazdem – pętla miałaby zostać oddana do użytku w 2021 r., a cały węzeł z parkingiem przesiadkowym w 2023 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony