Partnerzy serwisu:

Warszawa. Pięciokrotna podwyżka kar za parkowanie „na gapę"

Magdalena Romanowska 29.07.2020

Warszawa. Pięciokrotna podwyżka kar za parkowanie „na gapę"
fot. ZDM Warszawa
To zła wiadomość dla „parkujących na gapę”. Warszawska Komisja Infrastruktury poparła podniesienie kary za brak biletu parkingowego z 50 do 250 zł. Potrzeba takiej podwyżki była niejednokrotnie sygnalizowana nie tylko przez radę, ale także przez Zarząd Dróg Miejskich.
Warszawa nie będzie tu odosobnionym przypadkiem – w ciągu ostatnich lat decyzję o podniesieniu wspomnianej kary podjęły już Kraków, Wrocław czy Poznań. Zwykle byłą to podwyżka do 200 zł.

Kwestia nowych przepisów parkingowych w Warszawie była już podnoszona. W ubiegłym roku podwyżkę opłaty rekomendował radzie miejskiej dyrektor warszawskiego ZDM Łukasz Puchalski. W maju ratusz zapowiedział urealnienie opłaty w SPPN, podobnie jak rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne dzielnice oraz utworzenie specjalnej strefy śródmiejskiej w centrum miasta, z wyższym stawkami.

Na wczorajszej (28 lipca) sesji Komisji Infrastruktury rady Warszawy członkowie poparli podniesienie kary za brak opłaty za parkowanie z 50 zł do 250 zł (i 170 zł przy opłaceniu w ciągu 7 dni). To spora różnica w stosunku do poprzedniej kary, ale to nadal mniej niż mandat za brak biletu w komunikacji, który wynosi 266 zł.

Według danych z 2019 r. miesięcznie w Warszawie wystawianych jest 30 tys. kar za brak opłaty parkingowej. Spora liczba mandatów wynikała z tego, że kierowcom po prostu nie opłacało się płacić za bilet, skoro cały dzień nielegalnego parkowania kosztował ich (oczywiście jeśli zostali przyłapani) 50 zł.

Radni będą głosować jeszcze w tej sprawie na najbliższej sesji rady Warszawy 30 lipca 2020 r.

Warto dodać, że kilka dni temu rozpoczęło się przygotowywanie rozszerzonej strefy płatnego parkowania na Woli oraz Pradze-Północ. Pod koniec wakacji ma zostać uruchomiony proces wydawania abonamentów dla mieszkańców nowej strefy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony