Partnerzy serwisu:

Warszawa: PGNiG z kolejnym dużym kontraktem na dostawy LNG do autobusów

Redakcja 06.12.2021

Warszawa: PGNiG z kolejnym dużym kontraktem na dostawy LNG do autobusów
fot. MZA Warszawa
PGNiG Obrót Detaliczny po raz trzeci wygrało przetarg na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) dla floty Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. W ramach umowy o wartości 70 mln zł, spółka będzie dostarczać paliwo gazowe do stacji tankowania autobusów w zajezdni przy ulicy Ostrobramskiej.
PGNiG Obrót Detaliczny dostarcza paliwo LNG do Zajezdni Ostrobramska nieprzerwanie od maja 2019 roku. Nowa umowa z MZA w Warszawie będzie obowiązywała do momentu zrealizowania dostaw skroplonego gazu ziemnego o łącznej wartości 70 mln zł.

– Nowy kontrakt stanowi kolejny etap trwającej od kilku lat udanej współpracy z MZA w Warszawie. To także dowód naszej skuteczności sprzedażowej i atrakcyjnej oferty rynkowej w tym obszarze, która po raz kolejny okazała się korzystniejsza od konkurencji. Dość powiedzieć, że to już trzeci z rzędu wygrany przez nas przetarg na dostawy paliwa LNG do Zajezdni Ostrobramska – podkreślił Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Zlokalizowana w warszawskiej zajezdni stacja posiada instalację do tankowania zarówno paliwa LNG, jak i wytwarzania oraz tankowania sprężonego gazu ziemnego CNG. Oba paliwa są wykorzystywane do napędzania rosnącej floty autobusów gazowych MZA, która do końca 2022 roku będzie liczyła łącznie 345 autobusów na gaz CNG lub LNG, stając się największą w Polsce.

– Autobusy gazowe wpisały się na stałe w krajobraz polskich miast. Obecnie ich flota liczy blisko 800 pojazdów, a od 2019 roku co czwarty rejestrowany nowy autobus jest napędzany gazem CNG lub LNG. Przekłada się to na nasze dobre wyniki sprzedażowe – w ciągu dziewięciu miesięcy 2021 roku zwiększyliśmy sprzedaż LNG o blisko 130 proc. i CNG o 16 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020 – dodał Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, odpowiedzialny za obszar CNG/LNG w spółce.

– To ważne, że popularność gazomobilności w Polsce rośnie, ponieważ transport publiczny napędzany gazem ziemnym to realna szansa na szybszą poprawę jakości powietrza w miastach. To szczególnie istotne w takich metropoliach jak Warszawa, która konsekwentnie stawia na dynamiczną rozbudowę floty autobusów gazowych – powiedział Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony