Partnerzy serwisu:

Warszawa: Patelnia z tramwajowymi ekranami. To pomysł mieszkańców

Witold Urbanowicz 30.07.2018

Warszawa: Patelnia z tramwajowymi ekranami. To pomysł mieszkańców
fot. WU
Na popularnej patelni, czyli placu przed stacją metra Centrum, pojawiły się ekrany informujące o odjazdach tramwajów. Dzięki temu pasażerowie jeszcze przed przejściem podziemnym i przystankami będą mogli zaplanować sobie przesiadkę. Niewykluczone, że w przyszłości podobne ekrany pojawią się już na stacji metra.
Nad wejściem do przejścia podziemnego na rondzie Dmowskiego od strony patelni, czyli placu przed południowymi wyjściami ze stacji metra Centrum, pojawiły się nowe ekrany informacji pasażerskiej. Są one podobne do tych, które już stoją na wielu przystankach tramwajowych w stolicy. – Są cztery tablice, które zasilą danymi Tramwaje Warszawskie. Każda z nich pokazuje, za ile odjedzie tramwaj z jednego z czterech przystanków przy Rotundzie – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Koszt jednej tablicy to wydatek 40-50 tys. zł, a ich montaż jest finansowany w ramach budżetu partycypacyjnego. – Zaplanowaliśmy, że tablice wystartują z początkiem sierpnia – zapowiada Dutkiewicz.

Niewykluczone, że w przyszłości przesiadki będą jeszcze łatwiejsze. W budżecie obywatelskim pojawiały się też projekty instalacji ekranów informujących o odjazdach komunikacji miejskiej na stacjach metra. ZTM Warszawa zlecił właśnie opracowanie koncepcji wykonania takich tablic dla wszystkich stacji I linii metra.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony