Partnerzy serwisu:

Warszawa. Otwarto Wał Miedzeszyński i siedem nowych przystanków

Magdalena Romanowska 20.08.2020

Warszawa. Otwarto Wał Miedzeszyński i siedem nowych przystanków
fot. ZTM Warszawa
Po prawie dwóch latach zakończył się remont ulicy Wał Miedzeszyński. Otwarty został odcinek od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. W wyniku remontu wybudowanych zostało między innymi siedem przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Wzdłuż ulicy posadzono drzewa.
Modernizacja Wału Miedzeszyńskiego trwała od jesieni 2018 r. Wyremontowano niemal kilometrowy odcinek drogi, a powstały na nim dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, drogi rowerowe. Powstało również siedem przystanków siedem przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Przebudowane zostały także sieci teletechniczne i gazociąg.

Przebudowany odcinek drogi łączy się z budowaną przez GDDKiA Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2) i zapewni powiązanie układu komunikacyjnego miasta z siecią tras ekspresowych i autostrad.

Koszt zrealizowanej inwestycji to ok. 80 mln zł. Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ronda z ul. Trakt Lubelski do węzła z planowaną trasą ekspresową S2 dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dobrą informacją jest również to, że ZMID w Warszawie zdecydował się na zasadzenie wzdłuż drogi 115 drzew. Są to głównie śliwy i klony. Do tego po zakwitnięciu pobocza ulic ozdobi 20 tys. krzewów róży. Oprócz nich zasadzono tez krzewy śnieguliczki, tawuły i wiciokrzewu. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew.

Wał Miedzeszyński biegnie wzdłuż prawego brzegu Wisły w Warszawie, od Mostu Poniatowskiego na południe do granicy miasta. Arteria łączy centrum Warszawy z dzielnicą Wawer oraz miastami Józefów i Otwock. Historia ulicy sięga początku XX w., czyli okolic roku 1906. Usypany wówczas wał miał chronić okoliczne tereny przed wylewem Wisły.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony