Partnerzy serwisu:

Warszawa: Oferty na windy na moście Poniatowskiego. Potrzeba większych środków

Witold Urbanowicz 13.03.2020

Warszawa: Oferty na windy na moście Poniatowskiego. Potrzeba większych środków
fot. ZDM Warszawa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie otworzył oferty na budowę ośmiu wind na moście Poniatowskiego. Znacząco przewyższają one kosztorys zamawiającego. Drogowcy czekają na zwiększenie budżetu przez radnych.
Most Poniatowskiego oraz znajdujące się na wiadukcie przystanki autobusowe i tramwajowe pozostają niedostępne dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Od kilku lat trwają przygotowania do budowy wind, które zwiększyłyby dostępność przeprawy.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jest budowa ośmiu wind przy wiadukcie mostu Poniatowskiego. Zamówienie podzielone zostało na trzy części. Pierwsza zakłada budowę dwóch wind w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie dworca Powiśle. Urządzenia umożliwią też dostęp do peronu dworca Powiśle. Budowa wind wymusi przebudowę i zmianę układu schodów. Druga część obejmuje cztery windy w rejonie ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (po północnej, południowej stronie, a także na przystanki tramwajowe), a ostatnia – dwie windy w istniejących wieżycach zlokalizowanych w rejonie ul. Solec (po północnej i południowej stronie).

Wczoraj (12 marca) minął termin składania ofert. Każdą część ZMID wycenił na 1,671 mln zł brutto. Złożone oferty znacząco przekraczają kosztorys zamawiającego.

W przypadku części związanej z Powiślem o zamówienie ubiegają się firmy MKL-Bud z ofertą na kwotę 6,171 mln zł brutto oraz Intop Warszawa na kwotę 8,630 mln zł brutto. W części obejmującej windy przy Wybrzeżu Kościuszkowskim o zamówienie ubiegają się PHU Towemo Monika Szczygieł z ofertą na kwotę 5,443 mln zł brutto oraz Intop Tarnobrzeg na kwotę 10,050 mln zł brutto. W części dotyczącej ul. Solec wystartowały Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Budownictwo z ofertą na kwotę 4,783 mln zł brutto oraz Freyssinet Polska z ofertą na kwotę 8,3007 mln zł brutto.

ZMID zdawał sobie sprawę, że środki przewidziane w budżecie mogą być niewystarczające. Dlatego też jeszcze przed terminem składania ofert wystąpił do radnych o zwiększenie środków. Kryteria wyboru to cena (60%) oraz okres rękojmi (40%). Wszyscy startujący zaoferowali 96 miesięcy rękojmi. Na realizację przeznaczono 10 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony