Partnerzy serwisu:

Warszawa: Oferty na tramwaje 1,5 miesiąca później – po wyborach

Witold Urbanowicz 15.10.2018

Warszawa: Oferty na tramwaje 1,5 miesiąca później – po wyborach
fot. MJ
Przesuwa się termin składania ofert w wielkim warszawskim przetargu na dostawy do 213 tramwajów. Oferty w powtórzonym postępowaniu poznamy na początku grudnia – o ile nie będzie kolejnych zmian.
We wrześniu Tramwaje Warszawskie ogłosiły nowy przetarg na dostawy do 213 tramwajów. w. Zamówienie podstawowe obejmuje 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 30-33 m, 18 tramwajów jednokierunkowych o długości 30-33 m i 20 tramwajów jednokierunkowych o długości 20-24 m. Opcja zakłada dostawy 45 tramwajów dwukierunkowych o długości 30-33 m i 45 tramwajów jednokierunkowych o długości 30-33 m. Wartość zamówienia szacowana jest na 1,9 mld zł netto.

Przetarg – po doświadczeniach z nieudanym pierwszym przetargiem – toczy się według zmodyfikowanych kryteriów wyboru. Pierwszy tramwaj będzie dostarczony w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy, a całość (razem z opcją) – do 2023 r.

Pierwotnie oferty mieliśmy poznać 25 października. Tramwaje Warszawskie zdecydowały jednak o przesunięciu tego terminu na 4 grudnia. Zmiany dokonano po spotkaniu z potencjalnymi dostawcami. Wcześniej zamawiający wydłużył też okres wymaganych referencji. Dostawcy muszą wykazać się doświadczeniem z ostatnich pięciu lat, a nie trzech w zakresie dostawy co najmniej 15 tramwajów w ramach nie więcej niż dwóch umów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony