Partnerzy serwisu:

Warszawa. Nowe biletomaty w metrze. Kolejne również pod miastem

Jakub Dybalski 25.06.2019

Warszawa. Nowe biletomaty w metrze. Kolejne również pod miastem
Fot. ZTM Warszawa
Na dwóch stacjach metra pojawiły się nowe biletomaty. To pierwsze urządzenia, które zostały zamontowane w efekcie umowy na obsługę do stu maszyn, podpisanej w zeszłym roku przez firmę Mera.
Biletomaty zostały ustawione przy głowicy zachodniej stacji metra Dworzec Wileński na II linii metra oraz na głowicy południowej stacji metra Wilanowska na I linii.

W następnej kolejności nowe urządzenia staną na stacjach Natolin (głowica południowa i północna) oraz znów na stacji Wilanowska (głowica północna). W sumie, do jesieni Mera zainstaluje 47 biletomatów, a zgodnie z umową liczba biletomatów może sięgnąć ok. stu. Zgodnie z warunkami umowy Zarząd Transportu Miejskiego wskazał miejsca, w których zamontowane zostanie 30 proc. urządzeń, natomiast pozostałe 70 proc. lokalizacji zaproponował operator sprzedaży. I tak, nowe maszyny będą m.in. w Lesznie, Piasecznie, Górze Kalwarii, Łomiankach.

Wszystkie urządzenia w ramach nowej umowy są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku. To model BS-10, którym Mera Systemy bardzo się chwali. Umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę.

Biletomaty stacjonarne działają w ramach systemu otwartego. Współpracę z ZTM dotyczącą sprzedaży biletów może nawiązać każdy podmiot, który zaakceptuje warunki umowy oraz spełni określone wymagania w zakresie funkcjonalności stacjonarnych automatów biletowych.

Biletomaty to najpopularniejszy kanał dystrybucji biletów w Warszawie. W zeszłym roku ZTM sprzedał bilety o nominalnej wartości ponad 955 mln zł. Z tego wartość biletów z biletomatów stacjonarnych wyniosła ok. 605 mln zł, a z mobilnych – ok. 122 mln zł.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony