Partnerzy serwisu:

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi

Witold Urbanowicz 20.05.2013

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi
fot. WU
Jak pisaliśmy niedawno, władze miasta podpisały z wykonawcą budowy centralnego odcinka II linii metra, firmą AGP Metro, ugodę, przedłużający termin realizacji inwestycji o 11 miesięcy do końca września 2014 r. Czy niewydane w tym roku środki można by przeznaczyć na ograniczenie cięć w komunikacji?
Przesunięcie terminu zakończenia inwestycji na przyszły rok oznacza, że nie wszystkie zaplanowane środki na metro zostaną wydane. Jednocześnie Warszawa zmaga się z cięciami budżetowymi w związku ze spadkiem dochodów, w wyniku czego w tym roku wydatki na komunikację miejską zostały ograniczone o 190 mln zł (8% budżetu ZTM-u). Oznacza to konieczność zmian w rozkładach wielu linii.

Część komentujących sugeruje: czy nie dałoby się przeznaczyć środków "zaoszczędzonych" w tym roku na metrze na złagodzenie cięć w komunikacji? Władze miasta nie pozostawiają jednak żadnych złudzeń. - Zmiany w budżecie inwestycji polegają na przeniesieniu nie wydanych środków na kolejny rok. Więc żadne dodatkowe pieniądze nie pozostają - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Ratusza.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Finansowanie komunikacji
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony