Partnerzy serwisu:

Warszawa ma nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w komunikacji

Witold Urbanowicz 23.10.2020

Warszawa ma nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w komunikacji
fot. Michał Szymajda
Prezydent Warszawy powołał nowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w publicznym transporcie zbiorowym. Został nim Konrad Komornicki, który pełni funkcję dyrektora pionu teleinformatycznego i bezpieczeństwa ZTM.
W czwartek (22 października) prezydent Warszawy powołał zarządzeniem na stanowisko pełnomocnika ds. bezpieczeństwa w publicznym transporcie zbiorowym Konrada Komornickiego. Zastąpił on na tym stanowisku Michała Domaradzkiego, który był pełnomocnikiem od 2016 r.

Pełnomocnik wykonuje swoje zadania przy pomocy Zarządu Transportu Miejskiego, gdzie pełni funkcję dyrektora pionu teleinformatycznego i bezpieczeństwa. Do jego zadań należy m.in. podejmowanie, konsultowanie i monitorowanie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego transportu zbiorowego ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z terroryzmem, opracowywanie dokumentów kreujących politykę bezpieczeństwa, współpraca z biurami i jednostkami w zakresie bieżących potrzeb oraz planowanych rozwiązań dot. bezpieczeństwa, planowanie i koordynacja biur, jednostek miejskich i operatorów komunikacyjnych w zakresie bezpieczeństwa przy organizacji imprez masowych, a także reprezentowanie prezydenta na spotkaniach i konferencjach poświęconych tematyce bezpieczeństwa.

Konrad Komornicki od 2018 r. jest wiceprezesem zarządu firmy Secution, zajmującej się bezpieczeństwem. Wcześniej był m.in. dyrektorem biura bezpieczeństwa w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, dyrektorem biura ochrony i informatyki w kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dyrektorem biura ochrony w Urzędzie Miasta Warszawy, a także zastępcą dyrektora biura spraw obronnych i zabezpieczeń Poczty Polskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony