Partnerzy serwisu:

Warszawa: Łatwiej do metra. Jedna z bramek otwarta

Redakcja 09.03.2022

Warszawa: Łatwiej do metra. Jedna z bramek otwarta
fot. ZTM
Warszawa, po wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy, uchodźcom dostęp do metra. Na każdej ze stacji I i II linii otwarta jest najszersza bramka, umożliwiająca swobodne przejście z bagażem czy wózkiem.
Osoby legitymujące się ukraińskim dokumentem tożsamości od 26 lutego mogą podróżować Warszawskim Transportem Publicznym za darmo, w granicach 1 i 2 strefy biletowej. Do tej pory jednak problemem było wchodzenie do metra w związku z koniecznością przejścia przez bramki biletowe.

Bramki w warszawskim metrze są już otwarte, są one oznaczane plakatem z informacją w języku ukraińskim. Na każdej stacji otwarta jest szeroka bramka, umożliwiająca swobodne przejście z bagażem czy wózkiem.

Ponadto na stacjach metra zostaną umieszczone plakaty w języku ukraińskim informujące o możliwości swobodnego przejścia przez wyznaczoną bramkę. Plakaty o bezpłatnym transporcie i sposobie wejścia do metra znajdą się także w na dworcach, w punktach informacyjnych dla obywateli Ukrainy, Punktach Obsługi Pasażerów. Kontrolerzy ZTM mają bezpłatne wejściówki (są one oczywiście także w POP), które rozdają chętnym.

Ponadto wybrane Punkty Obsługi Pasażerów – na dworcu Zachodnim i Centralnym – będą czynne także w niedziele, w godzinach 8.00-20.00.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony