Partnerzy serwisu:

Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje

Witold Urbanowicz 13.09.2019

Warszawa: Remont na Grochowskiej. Wracają tramwaje
Grochowska. Stan na 1 wrześniafot. WU
Tramwaje Warszawskie kończą zasadnicze prace przy przebudowie trasy tramwajowej na Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Od poniedziałku 16 września na swoje trasy mają wrócić tramwaje linii 3, 6, 22 i 26.
Tramwaje Warszawskie kończązasadnicze prace przy przebudowie torowiska na ul. Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do al. Zielenieckiej, co umożliwia powrót w terminie komunikacji tramwajowej. W sumie wymieniono ok. 9 km szyn, przebudowano 12 peronów przystankowych, które są teraz wyższe i szersze.

Grochowska dołączy do kolejnych zielonych torowisk w stolicy, dzięki czemu długość zielonych torów wzrośnie do 25 km. Pojawić się ma w tym miejscu rozchodnik, przetestowany już na Obozowej. Wiosną mają być prowadzone jeszcze prace przy sadzeniu drzew i krzewów wzdłuż torowiska.

Zmieniła się też organizacja ruchu. Na całej długości Grochowskiej kierowcy mają po dwa pasy ruchu na kierunek (wcześniej miejscami były trzy pasy ruchu, ale bez kontynuacji na całości ulicy). Liczba pasów na skrzyżowaniach – do jazdy na wprost i do skrętów – została utrzymana, choć są one węższe niż dotychczas z uwagi na konieczność poszerzenia przystanków. Pojawiły się też dodatkowe sygnalizacje na przejściach dla pieszych przy Mińskiej i Siennickiej.

W związku z zakończeniem najważniejszych robót od poniedziałku 16 września ma zostać przywrócony dotychczasowy układ linii. Na Grochowską wrócą linie 3, 6, 22 i 26. Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia zastępcza 73 oraz autobusowa Z-6. Przystanki Międzyborska 04 i Kickiego 02 będą funkcjonować w nowych lokalizacjach – pierwszy za skrzyżowaniem z Podskarbińską, drugi za przejściem dla pieszych na wysokości budynku Grochowska 252/254.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony