Partnerzy serwisu:

Warszawa: Kolejny etap prac na Grochowskiej. Znika trójka

Redakcja 19.06.2019

Warszawa: Kolejny etap prac na Grochowskiej. Znika trójka
fot. TW
Warszawscy tramwajarze pracują na ul. Grochowskiej. Od poniedziałku 24 czerwca rozpocznie się wymiana torowiska na przejeździe na wysokości ul. Podskarbińskiej. Dla kierowców uruchomione zostaną tymczasowe przejazdy, a z Grochowskiej zostaną wycofane tramwaje dwukierunkowe linii nr 3, dojeżdżające w tej chwili do przystanku Gocławska.
Trwa modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej. Po zakończeniu wszystkich prac tramwaje pojadą po nowym, zielonym torowisku, a pasażerowie będą do wsiadali do składów z wygodnych peronów przystankowych. Prowadzony jest już montaż szyn, a w najbliższych dniach rozpocznie się kolejny etap prac. Najpierw, od piątku 21 czerwca od godz. 6.00 do soboty 22 czerwca do godz. 22.00, na potrzeby przebudowy kanalizacji zwężona do jednego pasa będzie północna jezdnia ul. Grochowskiej na odcinku pomiędzy ulicami Kaleńską i Podskarbińską.

Wraz z końcem roku szkolnego, od poniedziałku 24 czerwca, zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 3 i 22. Tramwaje linii 6 i 26 nadal będą kursowały al. Zieleniecką i al. Waszyngtona. Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 73 kursująca na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – pl. Wileński – Targowa – al. Zieleniecka – rondo Waszyngtona – most Józefa Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Towarowa – Okopowa – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – Broniewskiego – Piaski.

Również w poniedziałek 24 czerwca rozpocznie się wymiana torowiska na przejeździe na wysokości ul. Podskarbińskiej. Od godz. 5.00 jadący ul. Podskarbińską nie będą mogli przejechać na wprost przez skrzyżowanie w kierunku ul. Międzyborskiej. Kierujący będą musieli skręcić w prawo w ul. Grochowską, a przed ul. Weterynaryjną będą mogli zawrócić na tymczasowym przejeździe przez torowisko. Podobnie jadący ul. Grenadierów nie będą mogli bezpośrednio skręcić w lewo, ani pojechać prosto. Będą musieli skręcić w prawo do tymczasowego przejazdu przed ul. Siennicką. Z tymczasowych przejazdów będą korzystały także autobusy linii 102, 135, 311 oraz nocnych N21 i N71.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony